Yaren İnşaat Vidanjör Hizmetleri - vidanjörler

vidanjörler

vidanjörler

Vidanjör Fiyatları

Vidanjör kanalizasyon veya foseptik giderlerinin tıkanması sonucu, bu tıkanıkları gidermeye yarayan bir iş makinesi olarak nitelendirilebilir. Bunun dışında daha birçok özelliği ile kullanılmaktadır. Ülkemizde yalnızca foseptik açmak için kullanılmaktadır. Bunun sebebi insanları vidanjörün ne işe yaradığını bilmemelerinden kaynaklanmaktadır.

Vidanjörün Yapısı

Vidanjörün ana şeklini arka kısmında bulunan depolama tankı oluşturur. Bu tank farklı büyüklüklerde olup, tıkanmalar sonucu çektiği materyalleri bünyesine almaktadır. Bunun dışında tankın girişinde bir kompresörün ters akımı olarak görev yapan, vakum altında çalışan bir emme valfi bulunur. Bu valf söz konusu tıkanıklığa sebep olan materyalleri yüksek basın ile çekmeye yaramaktadır. Ayrıca bu işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak amacıyla dahili borular bulunmaktadır. Son olarak ta vidanjörün hareket etmesini sağlayan kokpiti ve şoför kabini bulunmaktadır.

Vidanjör Çeşitleri

Vidanjörün çeşitleri çok fazla olup bunlar; tank boyutları ve çekim güçlerinin farklılığına dayanarak ayrılmaktadır. Büyük vidanjörlerin hareket kabiliyetlerinin kısıtlı olması nedeniyle yalnızca büyük iş merkezleri veya sanayi kuruluşlarında oluşan sorunlarda kullanılabilir. Orta büyüklükteki vidanjörler, cadde üzerinde veya nispeten hareket olanağı olan yerlerde kullanılır. Küçük vidanjörler ise, en çok bilinenler olup, küçük sokaklarda, mahalle aralarında ve hareket olanağı kısıtlı olan yerlerden kullanılır.

Vidanjör Fiyatları

Söz konusu vidanjör fiyatları, büyüklüklerine ve çalışma saatlerine göre değişim göstermektedir. Büyük vidanjör için 350 ile 500 lira arasında, orta büyüklükte vidanjör için 250 ile 350 lira arasında, küçük vidanjör ise 150 ile 250 lira arasında değişmektedir. Bunun dışında tıkanıklığın durumuna göre ekstra bir ücret eklemesi yapılabilir.

Vidanjör Nasıl Çağrılır?

Foseptik veya kanalizasyonda bir tıkanıklık olması durumunda derhal bir vidanjör çağrılmalıdır. Aksi taktirde oluşacak olan kirlilik büyük sıkıntılara yol açar. Eğer tıkanıklık belediyeye ait bir yerde gerçekleşiyor ise, bölgenin sorumluluğundaki belediyenin fen işleri müdürlüğüne bildirilmelidir. Tıkanıklık ev, apartman, dükkan gibi müstakil mekanlarda gerçekleşiyor ise bölgeye en yakın bulunun vidanjör hizmetleri vere bir firmaya ulaşım sağlanmalıdır. Bu firmalara ulaşım için internette bulunan sayfalardan alınabilecek telefon numarası veya mail adresinden faydalanmak yeterli olacaktır.