Güngören Vidanjör

Vidanjör

Vidanjör Hizmeti Nedir?

Foseptik kuyuların da birikmekte olan insani atıkların giderilmesi için kullanılan hizmetlerin tümüne vidanjör denmektedir. Bunların yanı sıra çukurlar da birikmekte olan su birikintilerine ve şehirlerde oluşmakta olan lağım tıkanıklarının açılarak eski haline getirilmesi için kullanılan araçların tümüne de vidanjör denmektedir.

Peki foseptik kuyuları tıkanıklar nasıl oluşmaktadır? Foseptik kuyularının tıkanmasın da rol oynayan en büyük etkenlerden biri de plastik maddelerdir. Bu tür maddeler lağımlar da bulunan sularla birlikte erimeyeceğinden tıkanıklara sebep olmaktadır. Bu tıkanıkların ortadan kaldırılması için kuvvetli bir basınç kullanılmalıdır. Bu basınçların lağımlara uygulanması için vidanjör araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Vidanjör Ekipmanları Nelerdir?

Emme Borusu – Emiş sağlamak için kullanılan santrifüj pompası – kısa süreli atık suları depolanması için tanklar vb. ekipmanlardan oluşmaktadır.

Vidanjör Nasıl Çalışmaktadır?

Vidanjör ilk olarak emme borusunun kanalda bulunan sıvıyla teması sonucunda santrifüjün emiş pompasının harekete geçerek kanalda bulunan pis suların çekilerek su tankına depolanması ile hizmete başlamaktadır.

Vidanjörlere Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulmaktadır?

Vidanjör araçları genellikle kanal ve kanalizasyon tıkanıklarının temizlenmesin de kullanılmaktadır. Kanal ve kanalizasyonların yanı sıra restoran ve otellerin gider borularında oluşabilecek tıkanıklarda da vidanjör hizmeti tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra vidanjör araçları fabrikalarda bulunan kimyasal atıkların yanı sıra iş yerlerinde bulunan evsel atıkların da ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. İnşaatlar da ise asansör boşluklarının temizliği de vidanjör hizmeti ile gerçekleşmektedir. Fakat bu örneklerin yanı sıra vidanjör hizmeti daha çok fosseptik çukurlarında oluşan atık suların çekilmesinde kullanılmaktadır.

Vidanjörü Sağlığınız İçin Kullanmalısınız

Kanalizasyon tıkanıkları sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen önemli konulardan biri olarak bilinmektedir. Kanalizasyonlarda ve foseptik kuyuların da oluşmakta olan insani attıkların temizliği önem gösterilmediği zaman insan sağlığına büyük oranda etkilemektedir. Kişisel olarak temizlik eksik kalacaktır ve temizlik aşamasında oluşabilecek sağlık sorunları insanlar için risk taşıyabilir. Bu sorun sizin hastalık kapma olasılığınızı daha çok arttıracaktır. Bu gibi sağlık sorunlarına maruz kalmamak için vidanjör hizmeti veren firmalar ile anlaşma yapmak avantajlı bir yol olarak bilinmektedir.

Yaren İnşaat Vidanjör Hizmetleri 2006'dan bu yana Güngören Vidanjör hizmetleri vermektedir. Günümüze kaliteli hizmet anlayışını esas alarak İSKİ müteahhitleri başta olmak üzere tüm müşterilerine vermiş olduğu güvenle, tecrübeli personeli ve güçlü araç parkı ile günümüz teknolojisine uyum sağlayarak tüm altyapı işleri, vidanjör ve kuka hizmetleri de dahil faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Profesyonel anlamda vidanjör hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurunuz.