Gaziosmanpaşa Vidanjör

Vidanjör

VİDANJÖR NEDİR VE NE İŞE YARAR? VİDANJÖR  NERELERDE KULLANILIR?

    Vidanjörün amacı üzerinde bulunan vakum sistemi ile bu sistem sayesinde evsel ve endüstriyel niteliğe sahip olan atık suları yine üzerinde bulunan tanka doldurmaktır. 

    Kanallar bazen bazı durumlarda tıkanabilir. Tıkanmaların sebebi ise atıklardır. Atıklar sebebi ile tıkanan kanallar vidanjör araçları yardımıyla temizlenir. Yani kısaca bir kanal tıkandığında ya da başka sorunlar çıktığında mutlaka vidanjör araçlarından yardım alınmalıdır. Birçok bölgede vidanjör hizmeti verilmektedir. Verilen bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

    Artık yeni sistemle çalışan vidanjörlerde kamera kayıtları vardır. Yapılan işlem sonrasında çekilen video kayıtlarından ya da fotoğraflardan izlenebilir. Hangi aşamalar yapıldığını, ne gibi işlemler uygulandığını görebilir. Vidanjörler genellikle atık su altyapı sistemlerinin olmadığı yerleşim yerlerinde ve sanayi bölgelerinde kullanılır, ihtiyaç duyulur. Dış görünüş olarak vidanjör araçları bir sanayi araçları gibidir. Fakat dış görünüşüne rağmen günümüzdeki yerleşim yerlerindeki alt yapı sorunları sebebiyle apartmanlarda, sitelerde ve buna benzer yerlerde su giderlerinde çıkan sorunlar için vidanjör araçları kullanılır.

   Vidanjör araçları ile sağlanan hizmetlerden bazıları şu şekildedir:


- Kanal Temizleme: Kanal temizleme işleminin yapılma sebebi vidanjör borularının içerisinde katı atıklar oluşmaktadır. Bu katı atıklar kum, taş, yağ vb. şeylerdir. Bu atıklar yüksek basınçlı su ile yumuşatılır. Ve sürükleyerek logar bacalarına kadar getirilir. Daha sonrada logar bacalardan vakum sistemiyle emilir, tankın içine aktarılır. Kanal temizlemenin kısaca amacı kanal borularının içindeki katı atıklarını temizler ve boruların daralmasını ve tıkanmasını engeller.


- Rogar Temizleme Vidanjör: Şehirlerin kanalizasyon şebekelerinde bulunan rögar bacalarında katı ve sulu atık malzemeler birikir. Bu biriken atık malzemelerin temizlenmesinde rogar temizleme vidanjörü kullanılır.


- Fosseptik Temizleme Vidanjör: Genellikle evde ve iş yerlerinde kullanılan vidanjörlerdir. Evlerde ve iş yerlerinde biriken atık suların toplandığı fosseptiklerin temizlenmesinde bu tip vidanjörler kullanılmaktadır.


- Yüksek Basınçlı Su İle Kanal Yıkama Araçları: Kanalizasyon borularının içerisinde katı atıklar bulunmaktadır. Bu katı atıklar taş, kum ve kök gibi şeylerdir. Bu tür atıkları yüksek basınçlı su vidanjör ile önce yumuşatır. Daha sonrada sürükleyerek logar bacalarına kadar taşır. Bu işlem sayesinde de kanal temizleme borularının içindeki tıkanıklık ve daralma giderilir.

Yaren İnşaat Vidanjör Hizmetleri 2006'dan bu yana Gaziosmanpaşa Vidanjör hizmetleri vermektedir. Günümüze kaliteli hizmet anlayışını esas alarak İSKİ müteahhitleri başta olmak üzere tüm müşterilerine vermiş olduğu güvenle, tecrübeli personeli ve güçlü araç parkı ile günümüz teknolojisine uyum sağlayarak tüm altyapı işleri, vidanjör ve kuka hizmetleri de dahil faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Profesyonel anlamda vidanjör hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurunuz.