Fatih Vidanjör

Vidanjör

Vidanjör nedir ?

Vidanjör yapı olarak vakum sistemi ile birlikte evsel ve endüstriyel atkıların, suların kendi yük taşıma haznesinde bulunduran tank içerisinde dolduran araçlara denir. Fatih Vidanjör bir diğer tanımıyla fosseptik çukur içeresinde yer alan insan, hayvan ve kimyasal atıkları çekmekle görevlidir. Araç ama daha çok kanalizasyona ait tıkanıklara açmak gibi işlerinde kullanılır. Tıkanıklıklar kişilerin ve işletmelerin birçok anlamda hayatını zorlaştırmaktadır bu sebeple açma işlemlerin düzenli yapılması doğru olacaktır. Sokaklarınızda endüstri bölgelerinizde yer alan atık sular ve insan atıklarını temizleyerek tıkanma yaşanmadan rahat bir şekilde yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Vidanjör aracının genel yapısına bakıldığında üzerinde bir vakum sistemi yer alan araç sahip olduğu bu vakum sistemi sayesinde genellikle evsel atıkları, firmasal atkıları ve atık suları üzerinde yer almadan olan tanka dolduran araçtır. Vidanjör sayesinde kanalizasyon gibi bölgelere oluşan tıkanmalar hızlı bir şekilde çözülmektedir. Böylelikle çevre daha nefes alınabilir hale dönüşecektir.

Şehir kanalizasyonları içinde zamla gelişen ve gelişmeye devam eden birçok insansal ve fabrika atıkları bulunmaktadır. Bu noktalar ilerleyen zamanlarda birlikte daha da tehlike saçan bir ortama dönüşecektir. Bu noktada karşımıza Fatih Vidanjör araçları çıkacaktır. Bu araçlar ortamlardaki pisliği önce su yardımıyla aşındırıp daha sonra borularıyla oluşan pislikleri haznesine çekmektedir. Bu işlem tıkanıklığın büyüklüğüne göre değişmektir. Ayrıca vidanjör araçları her tıkanıklara çözüm olarak yüksek vakumlu araçlarla karşımıza çıkmaktadır. Bu araçların çekim gücü araban arabaya değişmektedir.

Tıkanmaya Neler Yol Açar?  

Günlük hayata birçok gezme alanı bulunmaktadır. Bu alanlarda dolaşan kişiler yedikleri yemeklerin çöplerini yerlere atmaktadır. Buda suyun zamanla pisliklerin taşınmasıyla tıkanıklara yol açmaktadır. Bu tıkanan anlarda nefes almak zorlaşmanın yanı sıra bu alanlar etrafa hastalık saçmaktadır. Bu hastalıklar zamanla daha da ciddi bir hal alabilmektedir. Bu ciddi hastalıklara örnek olarak kanser verilebilir. Bu gibi sorunların yaşanmasındaki tek sorumlusu biz insanlardır. Bu alanları da temizlemek yine bizlere düşüyor. Bunun içinde vidanjör araçlarına gerek vardır. Bu araçlar ortamı temizleyerek ortamın daha temiz olmasına olanak sağlayacaktır.

Yaren İnşaat Vidanjör Hizmetleri 2006'dan bu yana Fatih Vidanjör hizmetleri vermektedir. Günümüze kaliteli hizmet anlayışını esas alarak İSKİ müteahhitleri başta olmak üzere tüm müşterilerine vermiş olduğu güvenle, tecrübeli personeli ve güçlü araç parkı ile günümüz teknolojisine uyum sağlayarak tüm altyapı işleri, vidanjör ve kuka hizmetleri de dahil faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Profesyonel anlamda vidanjör hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurunuz.