Esenyurt Vidanjör

Vidanjör

Vidanjör

Vidanjör yani kanal açma olarak bilinen bu araçları günümüzde yollarda pek çok kez görmüşüzdür. Bu araçlar tıkalı olan kanalizasyonları açmak için daha çok tercih edilmektedir. Emme prensibiyle çalışan bu araçlar bu işlemi borular yardımıyla gerçekleştirmektedir. Santrifüj pompanın emiş gücünden yararlanan borular ile her türlü temizleme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bu işlem için az öncede belirttiğimiz gibi araçlar da emme borusu, emiş sağlayan santrifüj pompası ve silindir şeklinde tanker bulunmaktadır.

Vidanjör ismi her ne kadar kulağa değişik gelse de bunu isim günümüzde yerini Kanal temizleme aracına bırakmıştır. Bu araçlar kanalizasyonlarda biriken kum, taş, yağ, ağaç kökleri gibi maddeleri su yardımıyla temizlemektedir. Sizlerde kanal açmama gibi bir sorunla karşı karşıyaysanız kuşkusuz ki bu sorununuzu çözmede Vidanjör araçları sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.

Tıkalı kanalların yanı sıra inşaatların temellerinde biriken suların çekilmesin de de vidanjör araçları imdadımıza koşmaktadır. Daha çok fabrika gibi alanlarda bu yönteme başvurulmasındaki başlıca sebep suyun pis olup taşınamamasıdır. Bunun dışında kimyasal maddelerin taşınmasında da yine vidanjör araçlarına başvurulmaktadır. Silindir haznesine yerleştirilen bu atık veya kimyasal ürünler daha sonra istenilen yere boru yardımıyla tekrardan dökülmektedir.

Daha çok kanalizasyon tıkanıkları için başvurulan bu yöntemin oluşmasındaki başlıca sebep plastiklerdir. Kanalizasyonların tıkanmasına sebep olan bu plastikler atık suların taşınmasıyla gerçekleşmektedir. Daha çok yağmurun yayılmasından sonra tıkanan alanlara çözüm olarak ortaya vidanjör araçları çıkmıştır. Bu yerlerin araçlarla temizlenmemesi sonucunda çevre oldukça tehlikeye girmektedir. Mikrop saçan bu çevre de nefes almak da zorlaşacaktır. Kötü kokuya ve pis çevrede yaşamak beraberin ölümcül hastalıkların çıkmasına da olanak sağlayacaktır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için temizlik imandandır atasözüne uyup temizliğimizi yapmalıyız. Yapılan bu temizlik sonucu çevre daha hoş ve nefes alınabilecek bir hale dönüşecektir.

Kanalizasyon Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

  • Kanalizasyon temizliği ilk olarak robot cihazlar kullanılarak yapılır.
  • Kombine kanalizasyon temizlik araçlarına ihtiyaç duyulur.
  • Kanalizasyon kapağı açıldıktan logardaki pislikler makine içine alınır.
  • Pislikler alındıktan sonra kanal içine temiz su gönderilerek çalışması sağlanır.

Yaren İnşaat Vidanjör Hizmetleri 2006'dan bu yana Esenyurt Vidanjör hizmetleri vermektedir. Günümüze kaliteli hizmet anlayışını esas alarak İSKİ müteahhitleri başta olmak üzere tüm müşterilerine vermiş olduğu güvenle, tecrübeli personeli ve güçlü araç parkı ile günümüz teknolojisine uyum sağlayarak tüm altyapı işleri, vidanjör ve kuka hizmetleri de dahil faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Profesyonel anlamda vidanjör hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurunuz.