Esenler Vidanjör

Vidanjör

Yaren İnşaat olarak bugün hizmet verdiğimiz alan olan vidanjör hizmetinin ne olduğu hakkında bilgi vereceğiz. Bunun yanında varolan tıkanıkların açılma aşamalarını aşağıdan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Vidanjörün sözlükteki anlamını incelemek gerekirse vidanjör lağım, fosseptik gibi pis çukurları temizleyen özel araçlar manasına gelmektedir. Bu kelimeyi kendimize göre açıklamak gerekirse vidanjörlerin üzerinde bulunan vakum sistemi sayesinde atık sularını tanklarına doldurup belirtilen alanlara boşaltmalar yapar. Vidanjörler bir nevi taşıma görevi de görmektedir.

Vidanjör araçlar genel olarak silindir bir tank, ve bu silindir tankın arkasında da bir kapak ve güç aktarma diye tabir edilen PTO sistemlerinden oluşur. Aynı zamanda vidanjörler hareket alan vakum donanımından da oluşmaktadır. Aracın arkasında bulunan bu vakum pompası ve hortumları sayesinde herhangi bir yerde oluşan atık sularının çekilme işlemi yapılır.

Vidanjörlerin fosseptik çukurlarında biriken atıkları içine çekerek bizlere bir sorun olan bu duruma bir çözüm sunmuştur. Bunun yanında vidanjör aracı inşaatlarda da ihtiyaç duyulan başlıca araçlardan. Genellikle inşaatların çukurlarında oluşan su birikintilerinin çekilmesinde rol oynamaktadırlar.

Biliyorsunuz ki doğal afetlerden biri olan sel istemediğimiz bir durumdur. Bu durumda birçok ev veya işyeri sular altında kalmaktadır. Su içinde kalan, su basmalarında gene bu araçlar bizlerin işini görmektedir. Hortumları sayesinde suları ve atık maddeleri içine çeken bu araçlar depolarına bu atık suları doldurup bizleri büyük bir dertten kurtarmış oluyor.

Bunun dışında sel baskınlarına üzerinden gitmişken metroyu kullanamayanınız yoktur. Ansızın bastıran yağmurla metro istasyonları sular içinde kalmaktadır. Yine bu gibi çukur alanlarda suların çekilmesinde bu araçlar işimizi büyük oranda görecektir.

Sizlerde mağdur durumda kaldığınızda veya kapanan kanalizasyonlarımızın temizlenmesi için bir vidanjör aracına ihtiyacına duyuyorsanız seçiminizi yaren vidanjörden yana kullanabilirsiniz.  Bizleri tercih ederek kapanmış olan kanalları açmakla beraber sağlığınızı büyük oranda riske sokmamış olursunuz. Bu işlemin nasıl olduğunu detaylı bir şekilde incelemek için aşağıda bulunan makalemizi inceleyebilirsiniz.

Tıkanıklığın Açılma Aşamaları?
Öncelikle kanalizasyon tıkanıklığının olduğundan emin olunmalıdır. Bu tıkanıklığının başlıca sebepleri çöpler veya zamanla borularda oluşmuş tortu birikmesinden dolayı olabilmekte. Arızanın tespiti için vidanjör hizmeti veren yaren inşaat çağırılır vidanjör firmasından yetkililer gelir sizlere kırma işlemi yapmadan arıza tespiti yapar. Tıkanıklığın onaylandığı taktirde vidanjör kuka aracı ile tazyikli su yardımıyla tıkanıklık açılır. Tazyikli su ile tıkanan yer açıldıktan sonra tortulu pis bir su kalacaktır. Daha sonra bu tortulu pis suyu çekmek içinde vidanjör araçları işimizi görecektir. Vidanjör araçları suyu çekmekle beraber sorun çözüme kavuşacaktır.

Yaren İnşaat Vidanjör Hizmetleri 2006'dan bu yana Esenler Vidanjör hizmetleri vermektedir. günümüze kaliteli hizmet anlayışını esas alarak İSKİ müteahhitleri başta olmak üzere tüm müşterilerine vermiş olduğu güvenle, tecrübeli personeli ve güçlü araç parkı ile günümüz teknolojisine uyum sağlayarak tüm altyapı işleri, vidanjör ve kuka hizmetleri de dahil faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Profesyonel anlamda vidanjör hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurunuz.