Çatalca Vidanjör

Vidanjör

Vidanjör

Vidanjör fosseptik çukurları ve kanallarda oluşan tıkanıkları temizlemek için kullanılan araçların tümüne verilen addır. Vidanjör araçlarının üzerinde bulunan silindir şeklindeki depo ile emilen pis sıvıların depolanması sağlanmaktadır. Silindir şeklindeki deponun arka kısmında bulunan vakum pompası ile atık sular kolay bir şekilde depoya gönderilir.

Vidanjör Hizmeti Nerelerde Kullanılmaktadır?

Çatalca Vidanjör hizmeti kanalizasyon boruları ve fosseptik çukurlarında oluşan atık suların temizlenmesi için kullanılmaktadır. Vidanjör hizmeti atık suların yanı sıra kanallarda oluşan ve kanalların doğru bir şekilde çalışmasını engelleyen çamurlarında temizlenmesini sağlamaktadır. Emiş sistemleri ile atık sular ve çamurlar kolay bir şekilde emilerek ortamın temizlenmesi sağlanmaktadır. Vidanjör hizmeti genellikle kanalizasyon temizliğinde kullanılmaktadır, fakat birçok kullanım alanı da vardır. Örneğin; restoran ve otellerin pimaş ve atık su borularının temizlenmesinde de en büyük rolü vidanjör hizmeti almaktadır. Bu kullanım yerlerinin yanı sıra inşaat temellerin de oluşan yağmur suların emilimi de vidanjör sayesinde ortadan kaldırılmaktadır.

Vidanjör hizmetleri kanal temizleme ve kombine kanal temizleme olmak üzere iki ana başlıkta hizmet vermektedir. Kombine kanal temizleme hizmeti genellikle kanallarda biriken veya kanallarda tıkanan pis suların emilmesi için kullanılmaktadır. Daha çok sanayi bölgesi çevresinde kombine kanal temizleme hizmeti tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Vidanjörün bir diğer hizmeti olan kanal temizleme hizmeti ise kanalizasyon borularının tıkanıklarının giderilmesi için kullanılmaktadır. Kanalizasyon borularının yanı sıra daireler içerisinde bulunan gider pimaşlarının sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmesi için de vidanjör hizmeti kullanılmaktadır. Pimaş tıkanıklıklarının giderilmesi ve tıkalı olan bölgenin belirlenmesi için bazı teknolojik cihazlara yer verilir. Bu teknolojilerden biri olan özel yapım kameralı kanal görüntüleme cihazları ile tıkanıklıklar noktasal olarak belirlenmektedir.

Kanal temizleme sırasında birçok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler ile tıkalı olan kanallar kolay bir şekilde temizlenmektedir. Bu yaşanan tıkanıkların başlıca sebebi olarak biz tüketciler gösterilebilir. Dikkat etmeden çevreye attığımız naylon gibi çöpler zamanla taşınarak kanalizasyonları tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu tıkanıklık sonrasında bizlere hiç haz etmediğimiz kokularla baş başa bıracaktır. Bunu gidermek içinde imdadımıza vidanjör araçları koşuyor.

Yaren İnşaat Vidanjör Hizmetleri 2006'dan bu yana Çatalca Vidanjör hizmetleri vermektedir. Günümüze kaliteli hizmet anlayışını esas alarak İSKİ müteahhitleri başta olmak üzere tüm müşterilerine vermiş olduğu güvenle, tecrübeli personeli ve güçlü araç parkı ile günümüz teknolojisine uyum sağlayarak tüm altyapı işleri, vidanjör ve kuka hizmetleri de dahil faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Profesyonel anlamda vidanjör hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurunuz.