Beyoğlu Vidanjör

Vidanjör

Vidanjör Nedir, Kuka Nedir?

Sözlükteki anlamına bakacak olursak; lağım, fosseptik vb. pis çukurları temizleyen araçlara vidanjör denilmektedir. Bir nevi taşıma görevi yapan bu araçlar üzerinde bulunan vakum sistemi sayesinde genellikle evsel ve endüstriyel atık suları deposuna alarak belirtilen uygunluktaki alanlara boşaltma yapar.  Araç üzerine bağlanmış bir alt şasi, bir tank ve arkasında bir kapak ile güç aktarma kutusundan hareket alan donanımlardan oluşur. Vidanjör aracı ile ayrıca birçok işlem görülebilir. Bunlardan birkaçı ise İnşaat alanları, tünel, metro alanları, arsa ve arazilerdir. Bu alanlarda birikmiş suları çekmeye yarar. Yukarıda bahsettiğimiz gibi evsel ve endüstriyel atık sularının boşaltılmasında kullanılan makine bunların yanı sıra ayrıca fosseptik tanklarının, atık su depolama tanklarının, yağmur suyu birikintilerinin boşaltılması gibi amaçlar için yine bu araç kullanımı gereklidir.

Neden Kullanılır?

Bildiğiniz gibi doğal afetlerimiz vardır. Bunlardan asla karşılaşmak istemediğimiz durumlardan biriside seldir. Biliyorsunuz ki sel oluşunca birçok ev, iş yeri ve yer altı metro istasyonları sular altında kalmaktadır. Bu gibi durumlarda bu araçlar tekrardan karşımıza çıkıyor. Su altında kalan ev, iş yeri ve yer altı metro istasyonlarındaki su birikintisini temizliyor. Aynı zamanda kırmadan dökmeden temiz bir hizmet almak istiyor iseniz kesinlikle seçiminizi yaren vidanjör tarafından hizmet almanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Kuka Nedir?

Bu araçlarda aynı şekilde kanal açma işlemi için başvurulan çözümlerden bir diğeridir. Yüksek basınçlı olan bu araçlar ucuna bağlanmış kanal açma aparatı ile çalışmaktadır. Tıkanıklığın oluştuğu alana basınç uygulama işlemi yaparak var olan tıkanıklığı gideren bu araçlar aynı zaman tıkanık suları tahliye etmekle de görevlidir. Bu araçlar kullanılarak yapılan işlemler sonucunda var olan tıkanıklar ortadan kolaylıkla kalkacaktır.

Nerelerde Kullanılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kanalizasyon, ev, iş yeri, yer altı metro istasyonları ve su basabilecek kabiliyette olan yerlerde kullanılır. Kullanıldıktan sonra kırmadan bir işlem uygulanmak amacı ile hassas bir çalışma yapısı vardır. Kullanıldıktan sonra sorunu ortadan tamamen kaldırır ve aynı zamanda hem sağlığınızı tehdit etmez hem de temiz ve ferah bir yaşanacak ortam sağlar. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bizimle iletişime geçmeniz durumunda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Yaren İnşaat Vidanjör Hizmetleri 2006'dan bu yana Beyoğlu Vidanjör hizmetleri vermektedir. Günümüze kaliteli hizmet anlayışını esas alarak İSKİ  müteahhitleri başta olmak üzere tüm müşterilerine vermiş olduğu güvenle, tecrübeli personeli ve güçlü araç parkı ile günümüz teknolojisine uyum sağlayarak tüm altyapı işleri, vidanjör ve kuka hizmetleri de dahil faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Profesyonel anlamda vidanjör hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurunuz.