Avcılar Vidanjör

Vidanjör

VİDANJÖR NEDİR? VİDANJÖR NE İŞE YARAR? NERELERDE KULLANILIR?

    Vidanjör ne işe yarar sorusuna geçmeden önce vidanjörün bir araç olduğunu belirtmekle başlayalım. Vidanjör araçlarının amacı kanalizasyonları temizlemektir. Kanalizasyon temizlendikten sonra kanalizasyonun içerisinde oluşan su da yine aynı şekilde vidanjör araçları sayesinde temizlenir.

    Vidanjör araçlarının arkasında büyük depoları vardır. Bu depolar sayesinde vidanjörler kimyasal atıkları toplar ve topladıkları bu kimyasalları gereken yerlere taşırlar. Vidanjörlerin bir diğer yaptığı işlem ise fabrikalardan ya da kimyasal maddelerle uğraşan iş yerlerinden çıkan kimyasal atıkları depolarına alırlar ve gereken yerlere taşırlar.

VİDANJÖR ARAÇLARINA HANGİ ZAMANLARDA İHTİYAÇ DUYULUR VE NERELERDE KULLANILIR?

   Vidanjörler atık suların taşınmasında, fosseptik tankların boşaltılmasında, inşaatların temelinde oluşan suyun temizlenmesinde, anaerobik aşılama çamuru temininde, aerobik aşılama çamuru temininde ve atık su depolama tanklarının boşaltılmasında kullanılır ve ihtiyaç duyulur.

   Vidanjörler genellikle kanalizasyon tıkanıklıği ve temizliğinde, fosseptik kuyuların temizliğinde çok fazla kullanılmaktadır. Eğer fosseptikte oluşan tıkanıklar küçük tıkanıklar ise vidanjör araçlarına çok fazla ihtiyaç duyulmaz. Fakat bu tıkanıklar ciddi ve büyük boyutta ise vidanjör araçlarına mutlaka ihtiyaç duyulur.

    Fosseptik kuyularının tıkanmasının en büyük nedenlerden birisi fosseptik kuyularına atılan plastik maddelerdir. Çünkü plastik maddeler fosseptik kuyusunda bulunan suda erimez. Erimeyen bu plastik maddeler bir süre sonra tıkanıklığa sebep olur. Bu tıkanıklığın açılması için çok kuvvetli bir basınca ihtiyaç duyulur. Bu basıncı ise vidanjör araçları sağlar. Basınç ile vidanjör araçları bu tıkanıklıkları giderir.

    Vidanjör araçlarının dış görünüşü sanayi aracı gibidir. Günümüzde bilindiği gibi birçok alt yapı sorunları ile karşı karşıya gelinmektedir.

    Bilinen kullanım amaçları dışında vidanjörler atık su artıma tesislerinde de yine sıklıkla kullanılır. Atık su tesislerinin işletilmesi, devreye alınması aşamalarında çamurların transferinde kullanılır. Bunların yanı sıra ise atık su arıtma tesislerinde kullanılan tankların temizliğinde de yine vidanjör araçları tercih edilmektedir.

    Yeni çıkan ve yeni sistemdeki vidanjörlerde yeni bir özellik bulunmaktadır. Bu özellik kamera ile izlenebilmesidir. Ya da isteğe göre video kaydı da yapılabilir. Yani kısaca vidanjörler birçok hizmet vermektedir.

 

   Yaren İnşaat Vidanjör Hizmetleri 2006'dan bu yana Avcılar Vidanjör hizmetleri vermektedir. Günümüze kaliteli hizmet anlayışını esas alarak İSKİ müteahhitleri başta olmak üzere tüm müşterilerine vermiş olduğu güvenle, tecrübeli personeli ve güçlü araç parkı ile günümüz teknolojisine uyum sağlayarak tüm altyapı işleri, vidanjör ve kuka hizmetleri de dahil faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Profesyonel anlamda vidanjör hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurunuz.